Endüstriyel Proje Taşımaları

İstaş Transport A.Ş, uzun yıllara dayanan ağır nakliye tecrübesini sürekli geliştirerek endüstriyel proje taşımacılığı konusunda uzmanlık kazanmıştır. Sahip olduğu araç filosunun büyük çoğunluğu bu alanda hizmet vermektedir. Mühendislik gerektiren ve coğrafi konumu dolayısıyla ulaşılması en güç bölgelere proje taşımacılığı hizmeti vermektedir.
İstaş Transport A.Ş, Proje Taşımacılığına bağlı olarak yük mühendisliği, yol etüt hizmeti, vinç hizmeti ve yük sabitleme hizmeti de vermektedir. Kara yolu, deniz yolu, nehir yolu, demir yolu ve hava yolu konusunda uzman ekibi sayesinde endüstriyel yükler için en uygun taşıma modeli ile çalışabilmektedir.

Yük mühendislik hizmetleri
Yol etüt (route survey) hizmetleri
Vinç (heavy lift) hizmetleri
Yük sabitleme (leashing) hizmetleri
Yük mühendisleri, taşınması gereken endüstriyel yüklerin özelliklerini inceleyerek, yükü en güvenli şekilde taşıyacak araçları tespit eder. Taşınacak olan yükün m2 başına zemine uyguladığı basınç hesaplanır ve buna göre yükü en güvenli şekilde taşıyabilecek taşıtlar belirlenir.

Yol mühendisleri, taşınacak olan yükler için doğru güzergahı tespit etmektedir. Yükün doğru güzergahtan taşınabilmesi için ölçüleri ve ağırlıkları dikkate alınarak köprü ve tünel geçişleri için hesaplama yapılır ya da taşınan yük ve aracın toplam ağırlığı için köprülerin kaldırma kapasitesi hesaplanarak taşıma güzergahı belirlenir.
İstaş Transport A.Ş bünyesindeki mühendisler, yüklerin teknik çizimlerini inceleyerek güvenli şekilde aktarılabilmesi için doğru vinci tespit ederler. Yine vincin güvenli şekilde aktarma yapabilmesi için hava koşullarını gözetmekte ya da vincin çalışacağı saha koşullarını inceleyerek gerekirse iyileştirme hizmeti sağlamaktadır.
Ulusal ve uluslararası taşımacılıkta en önemli unsur, malzeme ve ekipmanların zamanında ve güvenli bir şekilde yerine ulaşmasıdır. Taşıma güvenliğini sağlayan en önemli unsurların başında lashing (bağlama, sabitleme) sistemi gelmektedir. lashing (yük sabitleme) hizmetleri, yükün ve taşıma ekipmanının her türlü koşulda, dış etkenlerin verileri ile belirlenerek, uluslararası standartlara uygun olarak tespit edilmesi ve uygulanmasıdır.
İstaş Transport A.Ş bünyesinde yük sabitleme sertifikasına sahip ekipler çalışmaktadır. Kurduğu lashing hizmet birimleri sayesinde profesyonel çözümler üretmektedir. Kurumumuzun lashing hizmeti kapsamındaki uygulamaları:
Tır, gemi, uçak, vagon benzeri taşıtlar üzerindeki yükleri en doğru malzemelerle sabitlemek
Taşıma hizmeti verilen projeli işlerin araç yükleme ve boşaltma öncesi yük yerleşiminin sağlanması
Yol koşulları ve taşınan kargoların önem ve hassasiyetine göre araçlara yükleme, boşaltma; gemi konteynırlarının yükleme ve tahliyesi
Özel lashing standartlarında (takoz, spanzet, hava yastıkları, zincir, çemberleme, vb.) bağlama ve sabitleme sistemleri kullanılarak, araç aktarma ve tahliyelerinin sarsıntı ve darbelere karşı lashing kurallarına göre uzman personel aracılığıyla gerçekleştirilmesi

Hemen
Teklif Al!

Size özel müşteri temsilcimiz ile görüşüp detaylı teklif almak için formu doldurun sizi arayalım...

İletişim Kanalları
Müşteri Bilgileri
Gönderi Bilgileri

Ofislerimiz

 • T: +90 216 363 14 14
 • M: +90 532 359 93 54
 • DAP Royal Center
  Altayçeşme Mh. Çamlı Sk.
  No:16 A-Blok Kat:12
  Maltepe 34843 İstanbul - TÜRKİYE
 • T: +90 374 341 44 17
 • Camiatik Mah. 6.Sokak No: 4/1 Yeniçağa / Bolu / Türkiye
 • Ferhatpaşa Mah Yedpa Bulvarı İstaş Garage